Gülçin Adsız Alkalikler’e katıldığında eşi Ersin de ona yandan yandan eşlik etmişti, çünkü hayat müşterekti. Program sonunda Ersin de en az Gülçin kadar değişmiş, dönüşmüş, birlikte 3 hafta öncesinden daha genç bir aile olmuşlardı.

Benim için yemek bir sığınaktı, sevindiğimde, moralim bozulduğunda, yağmur yağdığında, güzel bir film başladığında. Her durumun menüsü farklı- saati yoktu. Bu 3 haftada acıkmadan yememeyi, ne kadar az şeyle doyduğumu, duygu durumlarından yemeyerek kurtulabilmeyi öğrendim.

“Bir başlayayım, yapabildiğimi yaparım kendimi çok da zorlamam” noktasından, “Allahım bir daha eski alışkanlıklarıma dönmek istemiyorum” telaşına vardım. Hedeflerimi fazlasıyla gerçekleştirdim. Üniversiteye yeni başlamış genç kız tazeliğindeyim.
Bu süreçte gözlemlediğim somut değişiklikler şöyle:

Gözle görülür incelme, kilo kaybı.
Geniz akıntısı-dolayısıyla sabah bulantıları-kesildi.
Ciltte parlama-bildiğin ışıldıyorum; sanırsın radyoaktif ateşböceği ısırmış.
Sakinim, en ufak şeye parlayan ben, haşa Usta Yoda olmaz ama, olma yolunda padawanım.
Bu grup çalışmasına sağlıklı kalmak, sağlıklı olmak isteyen; sağlığını kaybeden-korumak isteyen herkes katılmalı. Zayıflamak, incelmek yan ürün gibi düşünülmeli.

Sen yanımda olmasan asla başaramazdım. Son bir aydır evimizin ferdi gibiydin. Eşim bile ben zayıfladıkça, “Gözde’ye söyledin mi, seviniyordur” diyordu.

Benim için çok güzel geçen bir aydı. Verimli kullanabildiğimi,  senin bilgilerinden olabildiğince faydalandığımı düşünüyorum. Daha yolun çok başındayım, bana yeni bir kapı açtın Gözde, sağlıklı beslenmenin tadını aldım bir kere, sana ne kadar teşekkür etsem az.

Çokça öpüyorum,

Gülçin

.