Her şey #YanlışCem’in @foodsbible’da gördüğü bir tarifi “bana bundan yapsana ya” demesiyle başladı. Biraz adaptasyonla ortaya böyle bir şey çıktı.
HER ŞEY DAHİL OMLET, #yersen
#YanlışCemOnaylı

her şey dahil omlet 1

2 yumurta
1 kase rendelenmiş hellim peyniri (eriyip kızarabilecek herhangi bir peynir olur)
3 dilim pastırma
1 avuç sarımsaklı ekmek (opsiyonel)
2-3 diş sarımsak
Sade yağ/tereyağı
Zeytinyağı

Önce yalandan sarımsaklı ekmek/kruton yapmak için önceki gece yemeğin yanında gelen ucu yenmiş-ucu yenmiş olarak gelmedi tabi, ben tırtıkladım onu-pideyi küp doğrandım.  Zeytinyağı ile nemlendirdiğim ısınmış tavaya önce ezilmiş sarımsakları, ardından pidecikleri ekledim. Ocaktan almama yakın biraz acı pul biber gezdirdim. Onları kenara aldım. Isınmış tavada biraz sade yağ erittim, rendelenmiş peyniri serpiştirdim tavaya. Peynirler kendinden geçmeye başlayınca bir ucuna iki yumurta kırdım. Yumurta beyazları pişmeye yüz tutunca pastırmayı diğer yüze dizdim, sarımsaklı ekmekçikleri yumurtaların arasına bırakıverdim. Peynir kızarınca pastırmalı yarıyı diğer yarının üzerine kapattım. Yumurta sarılarının pişmesini istiyorsanız bir ters yüz edin, pişmesin derseniz bu aşamada alın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aynı mantıkla ekmeksiz ve kızartmalık keçi peyniriyle Can’a da omlet yaptım. Bu versiyonun yanında bol salatayla yerseniz kendinizi bir şeylerden mahrum kalmış hissetmezsiniz😉

Diğer kahvaltı tariflerime göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yapın