2019 yaz başında Adsız Alkalikler programına katıldıktan hemen sonra aşağıdakileri yazan Işık, devamında 6 ay içinde en sağdaki formuna kavuştu.

—–

05.07.19

Canım Gözde,

3 haftada 8.5 kilo vermiş, fiziki enerjisi tavan yapmış bir insan olarak sana ÇOOOOKKKK teşekkür ediyorum çünkü hayatımı, bakış açımı değiştirdin. Ha sadece kilo da değil alerjilerimin azalması, bebek gibi olan cildimi, değişen uyku düzenimi sana borçluyum.

Öncelikle hayata, yemek yemeye bakış açım değişti. Grup ve senin sayende motivasyonum arttı ve kafamdaki psikolojik yemek baskısı, zayıflama baskısı ve buna bağlı daha çok yemek yeme kısır döngüsü de ortadan kalktı.
Kendime güvenim arttı, kilo veya yemek konusu beni mutsuz etmiyor ya da üstümde baskı oluşturmuyor çünkü artık nasıl beslenmem gerektiğini ve daha da önemlisi bedenimin sesini dinlemem gerektiğini öğrendim.
3 haftada 8.5 kg verdim. Vücudumun her yeri gözle görülür ve hissedilir biçimde inceldi-ayağım, parmak uçlarım bile. Ama giden kiloların yanı sıra, artık güneş ile birlikte uyanıyorum en geç sabah 6 da o gözler faltaşı gibi açık ve tabi ki enerji de cabası. Sabahları kalkıp sebze suyu sıkmaya üşenmeyeceğim hatta zevk alacağım aklıma bile gelmezdi.
Bunun yanı sıra kafa saçlı derimdeki egzamalar, o pul pul deri döküntüleri hepsi gitti.
Cildim yumuşacık ve pürüzsüz oldu.
Benim için en büyük sorunlardan biri olan alerjilerim azaldı. Geceleri burun spreyleri vs. sıkmadan uyuyamıyordum, şimdi ise çok daha rahatım.
Eskiden yürürken bacaklarım çok tuhaf hissederdi sanki sıkıştırılıyor gibi, sanki kan dolaşımı duruyor gibi, o da gitti. Şimdi çok rahat hareketlerim, derim sanki nefes alıyor gibi.
Bu kadar büyük bir değişim geçireceğimi tahmin bile edememiştim. Yemeyi halledeyim de gerisine bakarım derken enerjiden hareket etmeye, yürümeye, ufak ufak spor yapmaya başladım.
En önemli diğer şey ise canım tatlı, abur cubur istemiyor. İnsanlara söylediğimde inanmıyorlar ama gerçekten canım istemiyor, vücudum ihtiyaç duymuyor, zaten gün içinde yediklerim hem beynimi hem bedenimi tatmin ediyor.
Son olarak, ilk defa kilo kaybederken işkence çekmiyorum ve tam tersine zevk alıyorum.

Tekrar tekrar çok teşekkürler.

Sevgiler,

Işık