Hepi topu 5 gün raw detoks yapayım diyen insan, bunun ikisinde kahvaltıya davetli olur mu? Olur mu, olur. Bu hafta kutlu kahvaltı haftasıymışsa demek! Üstelik bugün Can’la babaanneye gidiyoruz. Bu ne demek? Doyduğuma hiçbir zaman ikna olmayan bir anneyi, bir de üstelik pişmemiş bir şeyler yiyerek ikna edeceğim. Can’ın deyimiyle mijınımpısıdır, yani mission impossible!
Tabi ki #challengeaccepted 😎
‘Ben yanımda getiririm yiyeceğimi, aç kalmam annecim’ diye dünden ön bildirim yaptım. O yüzden bu bebekler kahvaltı ve öğle öğünlerim olarak benimle geliyorlar.
Yanıma aldığım raw detoks 4. gün kahvaltım:
YEŞİL ELMALI CHIA PUDİNG, #yersen
2 yemek kaşığı chia tohumu
150-200 ml kadar badem sütü (#bademsütü)
1/2 yeşil elma (küp küp)
3-4 yarım ceviz (suda beklemiş, iri kırılmış)
8-10 tane siyah kuru üzüm (suda beklemiş)
Tarçın
Chia tohumlarını geceden sütle karıştırıp 10 dakika kadar bekledim, tekrar karıştırıp dolaba kaldırdım. Sabah elma sirkeli suyumu yudumlarken kalan malzemeleri de kıvamı yoğunlaşan pudingimim üzerine koyup, attım çantaya.
Öğle öğünüm de SALATALIKLI KARPUZ SMOOTHIE, #yersen
(2 gün sonra yola çıkıyoruz, evdeki koca karpuzu bitirmemiz lazım😅) 1 uzun ince dilim karpuz (beyaz dip kısmı ve çekirdekleriyle)
1 çıtır salatalık (@kendinebostan)
Minik bir parça taze zencefil
1/2 limon suyu
5-6 parça buz
Önce buzları hafif bızzt, ardından diğer malzemeleri bızzzt!
Soğutucu çantama bu yavruları koyup, yeşil sumuğtimi de yanıma alıp, köprü trafiğine “güçlü bir Türkiye için ben de varım!” diyorum.
Raw detoks ile ilgili tüm paylaşımlarım için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yapın